Powiat Rzeszowski
Adam Dziedzic - kandydat do Sejmu
Karol Ożóg - kandydat do Sejmu RP
Jerzy Borcz - kandydat do Sejmu

Inżynier nadzoru budowy łącznika od węzła Rzeszów-Południe do S19. Pięć ofert

Opublikowano: 2021-05-21 15:28:43, przez: admin, w kategorii: Inwestycje

POWIAT RZESZOWSKI. Zwycięzca przetargu będzie miał co robić do końca czerwca 2023 r.

PBI Infrastruktura i PBI WMB zbudują łącznik od węzła Rzeszów Południe do S19

 

W tegorocznych planach przetargowych starostwa, jako szacunkowy koszt kontraktu, widnieje kwota ok. 402 tys. zł. W przyjętym limicie zmieściły się wszystkie złożone w przetargu oferty.

Rekrutacja na studia WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP

Jedna z nich wyceniona została nawet bardzo tanio. Firma Arkadis z Czudca zaoferowała swoje usługi za jedynie 158 667 zł. Ceny pozostałych ofert przekraczają już 300 tys. zł i wahają się od 324 700 zł (Krośnieńska Dyrekcja Inwestycji) do 389 910 (AN-FRANK z Rzeszowa).

Samą inwestycję zrealizuje konsorcjum PBI Infrastruktura z Kraśnika i PBI WMB z Sandomierza. Za jej realizację powiatowi przyjdzie zapłacić 23 231 847 zł.

Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości

Przypomnijmy, zakres inwestycji obejmuje: „budowę jednojezdniowej drogi powiatowej o długości ok. 0,6 km; rozbudowę jednojezdniowych dróg powiatowych nr 1388R i 1409R na długości ok. 1,4 km; rozbudowę dróg powiatowych i gminnych na odcinkach dowiązania w niezbędnym zakresie; budowę trzech jednopoziomowych skrzyżowań typu rondo; rozbudowę jednego skrzyżowania jednopoziomowego na skrzyżowanie skanalizowane; (…); budowę i przebudowę chodników i ciągów pieszo-rowerowych na długości ok. 3 km; budowę ścieżek rowerowych na długości ok. 1,5 km; budowę siedmiu zatok autobusowych; budowę oświetlenia drogowego; rozbiórkę starego i budowę nowego mostu przez potok Lubcza (na granicy Racławówki i Niechobrza)”.

Inwestycja wymagać będzie oczywiście także innych robót, jeśli chodzi o infrastrukturę techniczną - odwodnienie terenu, budowę kanalizacji, itp.

  .