Rzeszowskie CBA zatrzymało kolejną osobę zamieszaną w proceder wyłudzenia zwrotu VAT

Opublikowano: 2021-04-26 14:29:10, przez: admin, w kategorii: Region

RZESZÓW. Tym wpadł obywatel Ukrainy, który pełni funkcję członka zarządu jednej z rzeszowskich spółek.

Fot. cba.gov.pl

Fot. cba.gov.pl

 

Rekrutacja na studia WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP

Mężczyzna w Podkarpackim Wydziale Zamiejscowym Departamentu ds. Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie usłyszał już zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej mającej na celu popełnianie przestępstw polegających na wyłudzaniu podatku VAT, poprzez tworzenie fikcyjnej dokumentacji księgowej. Prokurator zastosował wobec zatrzymanego wolnościowe środki zapobiegawcze.

Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości

Ustalenia śledczych wykazały, ze wspólnie i w porozumieniu z innymi osobami, wprowadził w rejestrach zakupów nierzetelne faktury VAT na kwotę ponad pół miliona złotych, dokumentujących rzekome nabycie towarów, a następnie wystawił poświadczające nieprawdę dokumenty Tax Free, których użył w rejestrach zakupów i sprzedaży oraz w deklaracjach podatkowych VAT 7, wprowadzając tym samym w błąd organy podatkowe co do wysokości zobowiązań podatkowych. Tym samym naraził Skarb Państwa na bezpodstawny zwrot podatku VAT .

Dotychczas zarzuty w tej sprawie ogłoszono 44 osobom, wobec których stosowano wolnościowe oraz izolacyjne środki zapobiegawcze.

 .