Powiat Rzeszowski
Adam Dziedzic - kandydat do Sejmu
Karol Ożóg - kandydat do Sejmu RP
Jerzy Borcz - kandydat do Sejmu

Budowa Via Carpatia. Minister Andrzej Adamczyk sprawdził postępy prac

Opublikowano: 2021-02-26 20:49:17, przez: admin, w kategorii: Inwestycje

PODKARPACKIE. Droga będzie olbrzymim silnikiem rozwoju, który napędzi gospodarki państw Europy środkowo-wschodniej - powiedział minister.

Budowa Via Carpatia. Minister Andrzej Adamczyk sprawdził postępy prac

 

Andrzej Adamczyk przyjechał na Podkarpacie, by wziąć udział w konferencji prasowej poświęconej budowanej drodze szybkiego ruchu S19, łączącej województwo podkarpackie z województwem lubelskim. Konferencja odbyła się w okolicy węzła komunikacyjnego na drodze S19 „Sokołów Małopolski - Północ”. Wzięli w niej udział także m.in. Władysław Ortyl, marszałek województwa oraz Ewa Leniart, wojewoda podkarpacki.

 

-Zadeklarowaliśmy, że wybudujemy szlak Via Carpatia i to się dzieje na naszych oczach - powiedział na placu budowy drogi ekspresowej S19 w Sokołowie Małopolskim minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Dodał, że droga ta będzie impulsem do rozwoju tej części Europy. Minister zaznaczył, że odwiedził w piątek wiele odcinków S19, które są w budowie, zarówno w województwie lubelskim jak i podkarpackim. Można powiedzieć, że mamy powody do satysfakcji, bo ta budowa realizowana przez Budimex postępuję w dobrym tempie. Jak wiele innych budów w Polsce. Dotrzymujemy słowa, zadeklarowaliśmy, że wybudujemy szlak Via Carpatia i to się dzieje na naszych oczach - dodał Adamczyk.

 

Minister podkreślił, że jeszcze kilka lat temu wielu mieszkańców Podkarpacia nie wierzyło, że taka inwestycja może powstać. Zapowiedział, że w sobotę w Przemyślu spotyka się z ministrami transportu z państw przez które przebiega Via Carpatia, w ramach konferencji Europa Karpat.

Rekrutacja na studia WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP

 

-To na tych spotkaniach mówiliśmy o konieczności budowania tego szlaku teraz jest czas, aby się wzajemnie motywować do jego budowy - mówił Adamczyk.

 

Z kolei marszałek województwa Władysław Ortyl podkreślił, że zawsze trzeba myśleć „do przodu” i planować na przyszłość.

 

-Dobrze jest wspomnieć co było przed laty, a przecież tę drogę skreślono, nie chciano budować - mówił marszalek, który podziękował Adamczykowi, za „konsekwentną politykę prowadzenia inwestycji”.- My jako samorząd województwa mamy za zadanie budować do tej drogi łączniki, ale Via Carpatia była dobrze skomunikowana, nie była barierą dla tych, którzy po lewej lub prawej stronie tej drogi mieszkają.

Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości

 

Około 8-kilometrowy odcinek od węzła Kamień (z węzłem) do węzła Sokołów Małopolski Północ (z węzłem) wybuduje firma Budimex za ponad 286,4 mln zł. Umowa z wykonawcą została podpisana w grudniu 2018 r.

 

  .