Powiat Rzeszowski
Adam Dziedzic - kandydat do Sejmu
Karol Ożóg - kandydat do Sejmu RP
Jerzy Borcz - kandydat do Sejmu

Ogniska koronawirusa na Podkarpaciu – 22 września 2020

Opublikowano: 2020-09-22 15:41:37, przez: admin, w kategorii: Region

PODKARPACKIE.

Fot. Pixabay/CC0

Fot. Pixabay/CC0

 

Miasto Rzeszów i powiat rzeszowski

Ognisko w firmie KORAL – ogółem potwierdzono 19 wyników dodatnich w tym 15 pracowników i 4 osoby z kontaktu (14 powiat rzeszowski, 2 z powiatu łańcuckiego i dębickiego oraz jedna osoba z powiatu przeworskiego). Trwa dochodzenie epidemiologiczne.

Kliniczny Szpital Wojewódzki Nr 1 w Rzeszowie – na dzień 19 września potwierdzono zakażenie
SARS CoV- 2 u 6 osób z personelu medycznego.

*Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego – na dzień 22-09-2020 potwierdzono zakażenie SARS CoV- 2
u 12 osób z personelu medycznego. Na osoby „dodatnie” nałożono decyzje o izolacji domowej, na osoby ze styczności kwarantannę. Trwa dochodzenie epidemiologiczne.

 

Powiat ropczycko-sędziszowski

Ognisko w Szpitalu im. O. Pio w Sędziszowie Młp - łącznie w ognisku potwierdzono 30 pozytywnych przypadków w tym u 13 pacjentów oraz u 16 osób z personelu medycznego oraz 1 osoby z kontaktu.. Wstrzymano przyjęcia na oddziały szpitalne, pacjentów z potwierdzonym wynikiem przewieziono do oddziałów zakaźnych, personel medyczny z potwierdzonym zakażeniem przebywa w izolacji, a osoby ze styczności objęte są kwarantanną. Od 14 września br. nie odnotowano nowych przypadków. Dochodzenie epidemiologiczne w toku.

 

Powiat leżajski

Rekrutacja na studia WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP

Dom Pomocy Społecznej w Piskorowicach – Łącznie w ognisku potwierdzono 9 dodatnich wyników
w tym u 5 pensjonariuszy i 4 osób z personelu medycznego. Kwarantanną objęto wszystkie osoby ze styczności Dochodzenie epidemiologiczne w toku.

 

Powiat strzyżowski

*Szpital Powiatowy w Strzyżowie – na dzień 22 września potwierdzono łącznie 39 wyników dodatnich w tym u 15 pacjentów oraz 24 pracowników szpitala. Przebadano 340 osób, kwarantanną objęto osoby z kontaktu z terenu powiatu strzyżowskiego. Ponadto przekazano informacje dotyczące osób związanych z tym ogniskiem do Państwowych Powiatowych Inspektorów Sanitarnych w innych powiatów.

Trwa dochodzenie epidemiologiczne.

 

Powiat mielecki

* Black Red White S.A. Mielec - łącznie w ognisku na dzień 22 września potwierdzono 17 dodatnich przypadków wśród pracowników zakładu. Dochodzenie epidemiologiczne w toku.

 

   

Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości

 

x