Powiat Rzeszowski
Adam Dziedzic - kandydat do Sejmu

Pięć ofert na zagospodarowanie terenu wokół akwenu w Woli Baranowskiej

Opublikowano: 2020-08-26 19:58:48, przez: admin, w kategorii: Inwestycje

BARANÓW SANDOMIERSKI. Gmina musiała powtórzyć przetarg. Ceny ofert przekraczały jej możliwości finansowe.

Fot. Pixabay/CC0

Fot. Pixabay/CC0

 

Rekrutacja na studia WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP

Limit kosztów przyjęty przez gminę, to 310 tys. zł. W pierwszym przetargu najtańsza oferta wyceniona została na 489,5 tys. zł, zaś najdroższa aż na 1,06 mln zł. Tym razem jest nieco lepiej, a jedna z ofert wydaje się w zasięgu finansowym gminy. Firma „Destar” z Chmielowa wyceniła się na 340 tys. zł. Druga w kolejnosci oferta oznaczałaby już wydatek 443,2 tys. zł. Najdroższa oferta wyceniona została na ok. 833,5 tys. zl.

Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości

W zamówieniu gminie chodzi właściwie o dokończenie tego, co rozpoczęła ona już dwa lata temu. W pobliżu akwenu powstał m.in. plac zabaw i siłownia plenerowa oraz mały amfiteatr. Planowana teraz inwestycja polegać ma na zagospodarowaniu terenu wokół zbiornika. Powstaną więc: niewielki parking na kilka samochodów, alejki spacerowe, bieżnia rekreacyjna, drewniany pomost i molo. Nawierzchnia bieżni wykonana ma zostać z kostki fluorescencyjnej, świecącej w nocy. Do tego oczywiście mała architektura i oświetlenie terenu korzystające z fotowoltaiki oraz nowe nasadzenia zieleni.

Gmina chciałaby, aby inwestycja zakończyła się na początku przyszłego roku. Przedsięwzięcie jest dofinansowane z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.