Powiat Rzeszowski
Adam Dziedzic - kandydat do Sejmu
Karol Ożóg - kandydat do Sejmu RP
Jerzy Borcz - kandydat do Sejmu

Melex zaprojektował elektryczny samochód dostawczy N.Truck

Opublikowano: 2020-07-28 09:47:23, przez: admin, w kategorii: Firmy

MIELEC. Mielecki Melex Sp. z o.o. zaprojektował nowy samochód użytkowy. Od początku 2021 roku planowana jest produkcja seryjna oraz sprzedaż modeli N.Truck.

Melec N.Truck. Fot. MelexMelec N.Truck. Fot. MelexMelec N.Truck. Fot. MelexMelec N.Truck. Fot. Melex
Melec N.Truck. Fot. Melex
Melec N.Truck. Fot. Melex

Melec N.Truck. Fot. Melex

 

N.Truck to modułowy elektryczny pojazd użytkowy o dopuszczalnej masie całkowitej 3,5 tony, przeznaczony do transportu w obszarach miejskich i przemysłowych. N.Truck może przewozić ładunki do 2 ton, czyli aż dwa razy więcej niż dotychczasowe modele Melex, czy samochody dostawcze znanych marek. Napędzany bateriami litowymi będzie się poruszał z prędkością do 70 km/h, osiągając dystans powyżej 150 km, co umożliwia pracę pojazdu przez całą dobę. Dzięki kompaktowym rozmiarom, lekkiej konstrukcji i szerokości 1500 mm, pojazd może z łatwością poruszać się w wąskich uliczkach starych miast, czy wewnątrz hal magazynowych, nie zanieczyszczając powietrza.

 

Auto będzie sprzedawane w dwóch wersjach: średni z rozstawem osi 2500 mm i długi z rozstawem osi 3000 mm. Modułowa budowa pozwoli na dowolne komponowanie zabudowy, co zwiększy wachlarz zastosowań pojazdu.

 

Elektryczne N.Trucki będą homologowane w kategorii N1, co umożliwi poruszanie po drogach publicznych (pojazdy zaprojektowane i wykonane do przewozu ładunków, mające maksymalną masę całkowitą nieprzekraczającą 3,5 tony).

Rekrutacja na studia WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP

 

Masa własna to ok. 1 tony, napęd na przód (opcjonalnie 4 x 4) sprawiają, że pojazd może przewieźć ładunki do 2 ton. Niski próg załadunku umożliwia szybkie i wygodne załadowanie czy rozładowanie towaru. Niski środek ciężkości zabudowy zapewnia wysoką stabilność w trakcie jazdy.

 

Auto ma niezależne zawieszenie wszystkich kół. Przednia oś wyposażona jest w kolumny McPhersona, zaś tylne zawieszenie posiada wahacze wleczone, a elementem resorującym są sprężyny śrubowe. W zależności od rozstawu osi, promień zawracania dla pojazdu N.Truck wynosi od 4,9 do 5,9 m, co wyróżnia go na tle innych pojazdów dostawczych znanych światowych marek. Znaczny prześwit samochodu i bardzo krótki zwis przedni zapewniają bardzo dobre właściwości terenowe oraz sprawne poruszanie się w mieście.

 

Przeszklone nadwozie ma zapewnić bardzo dobrą widoczność i umożliwia obserwację wokół pojazdu, a także pozwala na bardzo sprawne manewrowanie. Oświetlenie wykonane jest w technologii LED.

Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości

Melex Sp. z o.o. z siedzibą w Mielcu to producent pojazdów elektrycznych, posiadający w ofercie ponad 100 różnych modeli z linii N.Car i N.Classic w wersjach: pasażerskie, bagażowe, specjalne, homologowane i bez homologacji, które z powodzeniem można wykorzystywać we wszystkich branżach. Firma zatrudnia około 170 osób, znaczna część produkcji jest eksportowana.