Powiat Rzeszowski
Adam Dziedzic - kandydat do Sejmu
Karol Ożóg - kandydat do Sejmu RP
Jerzy Borcz - kandydat do Sejmu

Promost Consulting zaprojektuje S19 na odcinku Rzeszów Południe-Babica

Opublikowano: 2020-07-17 20:39:05, przez: admin, w kategorii: Inwestycje

RZESZÓW. To Promost Consulting wykonał też wcześniej koncepcję programową dla tego odcinka drogi ekspresowej.

Wizualizacja przebiegu drogi. Fot. Promost Consulting

Wizualizacja przebiegu drogi. Fot. Promost Consulting

 

Firma poinformowała właśnie o podpisaniu umowy z konsorcjum Mostostal Warszawa i Acciona Construcción. Do zadań projektowych będzie należało wykonanie wszystkich niezbędnych opracowań projektowych, uzyskanie koniecznych opinii i warunków technicznych, wszelkie uzgodnienia, pozwolenia, zezwolenia, decyzje i zgody niezbędne dla wykonania kontraktu.

 

Rekrutacja na studia WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP

Odcinek S19 Rzeszów Południe (Kielanówka) do Babicy realizowany będzie w systemie „Projektuj i buduj”, inwestycja planowana jest na lata 2020-2026, natomiast wniosek o ZRID będzie gotowy we wrześniu 2021 r. Trasa przebiegu odcinka będzie wiodła przez powiat rzeszowski (gmina Boguchwała) oraz powiat strzyżowski (gmina Czudec). Ten fragment drogi ekspresowej leży w międzynarodowym korytarzu komunikacyjnym Via Carpatia.

 

W ramach projektowanego odcinka będzie wykonany tunel o długości około dwóch kilometrów wraz z pierwszym na Podkarpaciu Centrum Zarządzania Tunelem, cztery estakady, pięć wiaduktów oraz trzy przejścia dla zwierząt i jeden przejazd gospodarczy. Droga ekspresowa będzie miała po dwa pasy ruchu w każdym kierunku. Powstanie dwupoziomowy węzeł typu „trąbka” i dwa lądowiska dla helikopterów Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Na projektowanym odcinku drogi znajdą się również dwa MOP-y kat. I w miejscowości Lutoryż.

Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości

 

Kliknij w link i zobacz film – z wizualizacją przebiegu Od Rzeszowa przez Racławówkę, Mogielnicę do Babicy