Jerzy Borcz - kandydat do Sejmu

W Rzeszowie zaroi się od ogólnodostępnych ładowarek do aut elektrycznych

Opublikowano: 2020-05-20 12:44:32, przez: admin, w kategorii: Samorządy

RZESZÓW. No, z tym zaroi, to tak może trochę przesadziliśmy, ale będzie dobrze. Przydałyby się jeszcze auta elektryczne.

Fot. Pixabay/CC0

Fot. Pixabay/CC0

 

Na najbliższej sesji Rady Miasta radni mają zaakceptować plan budowy ogólnodostępnych ładowarek do samochodów elektrycznych na terenie Rzeszowa. W styczniu tego roku było ich 13. Ma ich być kilkadziesiąt więcej.

 

Rekrutacja na studia WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP

Plan zakłada rozwój sieci stacji ładowania do grudnia 2022 r. W sumie na terenie ma ich powstać 105. Budowę większości z nich ma mieć na głowie PGE Dystrybucja, z która miasto konsultowało projekt planu. Ten dystrybutor zajmie się stworzeniem 68 stacji. Są jednak i inne firmy – PKN Orlen, Geo+Auto, PGE Nowa Energia, czy Greenway Polska.

 

Przy niektórych ulicach stanie tylko jedna stacja, przy innych (jak np. przy ul. Mikołajczyka) nawet trzy. Wykaz wszystkich ulic i liczbę stacji można znaleźć w projekcie planu ich budowy w Biuletynie Informacji Publicznej Rzeszowa.

Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości

 

Przypomnijmy - Rzeszów uczestniczy w rządowym programie rozwoju elektromobilności i pewne rozwiązania, w tym tworzenie stacji ładowania, narzucone są tu ustawowo.