Powiat Rzeszowski
Adam Dziedzic - kandydat do Sejmu
Karol Ożóg - kandydat do Sejmu RP

Biuro Rady Miasta Rzeszowa przeniesie się do dawnej synagogi

Opublikowano: 2020-02-15 00:02:28, przez: admin, w kategorii: Samorządy

RZESZÓW. Z Alei Pod Kasztanami biuro przeniesie się do dawnej Bożnicy, do pomieszczeń opuszczonych przez Archiwum Państwowe.

Fot. wikimedia/commons

Fot. wikimedia/commons

 

Przeprowadzka jest konieczna, ponieważ Radio Rzeszów jesienią wypowiedziało biuru umowę najmu. Kamienica w Alei Pod Kasztanami jest własnością rozgłośni.

Rekrutacja na studia WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP

Przez pewien czas nie było wiadomo, czy rzeczywiście rozgłośnia zdecyduje się na ten krok. Owszem, do biura Rady Miasta docierały pewne plotki, ale żadnego pisma od Radia Rzeszów ono nie otrzymało. A jednak stało się. Plotka stała się ciałem. A raczej wypowiedzeniem umowy. Andrzej Dec, przewodniczący Rady Miasta, poinformował o tym radnych na listopadowej sesji. Dyrekcja radia dopytywana o powody wypowiedzenia, oznajmiła, że zamierza do budynku przenieść swoją część administracyjną.

Oczywiście paniki w związku z tym nie było, bo umowa wygasała dopiero w marcu tego roku. Po jakimś czasie trzeba jednak było zacząć rozglądać się za jakąś nową siedzibą biura.

Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości

Przez pewien czas, potwierdzało to biuro prasowe Urzędu Miasta, rozważane były dwie lokalizacje. Biurowiec przy ul. Targowej albo któraś z kamienic w Rynku. Najczęściej padał numer tej, w której obecnie mieści się Wydział Inwestycji. Ostatecznie będzie inaczej.

- Mamy dzierżawić część budynku, który opuściło w swoim czasie Archiwum Państwowe, czyli dawną Bożnicę - poinformował Andrzej Dec.

Budynek powstał w 1610 r. Kilka razy był trawiony przez pożary (po raz ostatni w 1944 r., gdy synanagogę podpalili Niemcy).