Powiat Rzeszowski
Adam Dziedzic - kandydat do Sejmu
Karol Ożóg - kandydat do Sejmu RP
Jerzy Borcz - kandydat do Sejmu

W poniedziałek PKO Bieg Niepodległości w Rzeszowie. Będą utrudnienia w ruchu

Opublikowano: 2019-11-07 19:00:07, przez: admin, w kategorii: Region

W poniedziałek w Rzeszowie odbędzie się 7 PKO Bieg Niepodległości – „Rzeszowska Dycha”. Trasa została wytyczona ulicami miasta. Część z nich zostanie zamknięta, co może spowodować czasowe utrudnienia w ruchu.

Fot. PKO BP

Fot. PKO BP

 

Bieg Niepodległości rozpocznie się w poniedziałek (11 listopada 2019 r.) o godz. 11.11. Trasa 10-kilometrowego biegu wytyczona została ulicami miasta. W związku z tym niektóre z ulic zostaną częściowo lub całkowicie zamknięte dla ruchu. Zakończenie zawodów organizatorzy przewidują na godz. 13:00.

 

Start biegu będzie na ul. Rejtana, na wysokości Centrum Handlowego „Plaza”. Dalej trasa przebiegać będzie następująco: ul. Rejtana (prawą jezdnią), ul. Kopisto (prawą jezdnią), Mostem Zamkowym, (prawą jezdnią), ul. Kilara (w kierunku Słowackiego) ul. Słowackiego, Kościuszki, 3-go Maja, Al. Lubomirskich, ul. Szopena w kierunku Placu Śreniawitów i do ul. Hetmańskiej, a następnie w ul. Żeglarską częściowo zamkniętą dla ruchu. Dalej zawodnicy pobiegną Bulwarami nad Wisłokiem, pasem wydzielonym taśmą ostrzegawczą, skręcą w lewo w ul. Podpromie, ul. Kilara i na Most Zamkowy prawym pasem ruchu „pod prąd”, ul. Kopisto prawym pasem ruchu „pod prąd” i ul. Rejtana prawym pasem ruchu „pod prąd”, do mety przy Centrum Handlowym „Plaza”.

 

Odcinki ulic oraz ulice zaznaczone pogrubieniem będą całkowicie wyłączone z ruchu. Pozostałymi ulicami bieg będzie odbywał się chodnikiem lub jednym wyznaczonym pasem ruchu, oddzielonym barierkami i taśmami zabezpieczającymi.

 

Pierwsze utrudnienia w ruchu mogą pojawić się od godz. 5, kiedy zamknięty zostanie odcinek Al. Rejtana od skrzyżowania z Al. Armii Krajowej do skrzyżowania z ul. Popiełuszki. Odcinek ten zamknięty będzie do godz. 15.00 Od godz. 5 rozpoczną się prace związane z rozstawianiem elementów zabezpieczających na trasie biegu.

 

Od godz. 10 do godz. 13 zamknięte dla ruchu zostaną pozostałe ulice i odcinki ulic.

 

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu o zachowanie szczególnej ostrożności.

 

Rekrutacja na studia WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP

W zeszłym roku organizatorzy przewidzieli limit 2018 pakietów startowych. Chętnych było więcej niż pakietów i w tym roku limit miejsc został zwiększony do 2200. Prawie wszystkie miejsca zostały już zarezerwowane. Są duże szanse, że zeszłoroczny rekord frekwencji, wynoszący 1858 osób na mecie, zostanie pobity.

 

Start poprzedzi uroczyste odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego. Podobnie jak rok temu, uczestnicy wystartują w białych i czerwonych koszulkach, które pozwolą utworzyć na starcie żywą flagę Polski. Oprócz tego, organizatorzy wypuszczą na trasę olbrzymią biało-czerwoną flagę, którą będzie trzymać część zawodników.

 

Rok temu nieobecność Kenijczyków Kenii wykorzystali biegacze z Ukrainy zajmując dwa czołowe miejsca. Walka o zwycięstwo była niezwykle emocjonująca i – co rzadko zdarza się w biegach na długim dystansie – rozgrywała się do ostatnich metrów. Zawody wygrał Dmytro Didowodiuk, który uzyskał czas 30:45, o sekundę wyprzedzając Rusłana Sauczuka. Na trzecim miejscu podium znalazł się Robert Głowala z klubu GKS Wilga Garwolin, który dobiegł do mety z czasem 31:36.

 

Uczestnicy będą mogli pomóc dwuletniej Wiktorii, która urodziła się ze zniekształconymi kośćmi nóg oraz stawów kolanowych i biodrowych. Ma szanse na chodzenie ale niezbędne jest przeprowadzenie wielu operacji w USA. Dziewczynka jest podopieczną Fundacji Serca dla Maluszka.

 

– Do akcji charytatywnej mogą dołączyć uczestnicy wszyscy uczestnicy biegu. Wystarczy przypiąć do koszulki identyfikator akcji – kartkę z napisem „biegnę dla Wiktorii” i ukończyć bieg, a Fundacja PKO Banku Polskiego za zaangażowanie zawodników przekaże darowiznę na leczenie dziewczynki – mówi Małgorzata Głębicka, prezes Fundacji PKO Banku Polskiego.

 

 

.

 

 

Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości