Powiat Rzeszowski
Adam Dziedzic - kandydat do Sejmu
Karol Ożóg - kandydat do Sejmu RP
Jerzy Borcz - kandydat do Sejmu

Podkarpackie produkty na pikniku Poznaj Dobrą Żywność w Warszawie

Opublikowano: 2019-05-14 09:57:42, przez: admin, w kategorii: Biznes

PODKARPACKIE, WARSZAWA. Tradycyjne, regionalne i ekologiczne wyroby od podkarpackich producentów z klastra Podkarpackie Smaki zaprezentowane były na pikniku Poznaj Dobrą Żywność zorganizowanym w ub. tygodniu na Służewcu w Warszawie.

Podkarpackie produkty na pikniku Poznaj Dobrą Żywność w Warszawie Podkarpackie produkty na pikniku Poznaj Dobrą Żywność w Warszawie Podkarpackie produkty na pikniku Poznaj Dobrą Żywność w Warszawie Podkarpackie produkty na pikniku Poznaj Dobrą Żywność w Warszawie
Podkarpackie produkty na pikniku Poznaj Dobrą Żywność w Warszawie Podkarpackie produkty na pikniku Poznaj Dobrą Żywność w Warszawie
Podkarpackie produkty na pikniku Poznaj Dobrą Żywność w Warszawie

 

Stowarzyszenie Polska Ekologia - w ramach projektu „Polska Smakuje w regionach” - przygotowało kilkanaście stoisk z tradycyjną żywnością. Górale żywieccy częstowali zbójnicką kwaśnicą, delegacja z Wielkopolski kiełbasą białą parzoną, a z Podlasia na stół wjechały kartacze i babka ziemniaczana. Podkarpackie otworzyło wojskową kuchnię polową z czterema kotłami, z których serwowano m.in. bigos, grochówkę i gulasz. Z kolei wielki biały namiot wypełniła mini piekarnia, w której przez cały dzień wypiekano świeży chleb na zakwasie, a uczniowie z Zespołu Szkół Gospodarczych w Rzeszowie częstowali gości wędlinami z wieprzowiny na zimno: pociętymi plastrami boczku, schabu, karkówki czy szynki pieczonej.

Rekrutacja na studia WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP

 

- Zawieźliśmy do stolicy to co u nas najlepsze. Do tego trzeba dodać jeszcze ponad 100 wystawców, którzy zaprezentowali produkty oznaczone znakiem „PDŻ” - wylicza Krzysztof Zieliński ze Stowarzyszenia „Pro Carpathia”. - Całość uzupełniały pokazy kulinarne, prezentacja zwierząt oraz wystawa zabytkowych maszyn i narzędzi rolniczych przygotowana przez muzea w Szreniawie i w Ciechanowcu. I dzięki słonecznej pogodzie tego dnia Służewiec odwiedziło tysiące warszawiaków.

Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości

 

Projekt „Polska Smakuje w regionach” uzyskał dofinansowanie z Funduszu Mięsa Wieprzowego i Funduszu Promocji Ziarna Zbóż i Przetworów Zbożowych.