Wkrótce rozpocznie się budowa nowej hali sportowej w Mielcu
MIELEC. Wniosek o wydanie pozwolenia na budowę jest już rozpatrywany w starostwie.
Fot. mielec.pl
W ten sposób zakończył się podstawowy etap projektowania obiektu. Przypomnijmy, że podpisana 18 października 2018 roku umowa z wykonawcą tej inwestycji, konsorcjum firm Mosty Łódź S.A., Balzola Polska Sp. z o.o oraz Construcciones y Promociones Balzola S.A. dawała projektantom sześć miesięcy na przygotowanie dokumentacji projektowo-technicznej, niezbędnej do ponownego wydania pozwolenia na budowę. Zgodnie z zawartym kontraktem wykonawca ma 28 miesięcy na realizację budowy obiektu.
Ponowne przygotowanie dokumentacji projektowej uwzględniło zmiany wprowadzone po unieważnieniu przetargu, które jednak nie zmieniły żadnej z funkcji nowego obiektu.
Na halę basenową składać się będą trzy niecki wykonane ze stali nierdzewnej. Główny 25-metrowy basen sportowy o głębokości 2 metrów będzie miał 8 torów i widownię na około 400 miejsc. Druga niecka z 3 torami, zwana basenem rozgrzewkowym, będzie służyła do nauki pływania, a trzecia o powierzchni około 140 m2 i głębokości od 90 do 125 cm będzie basenem rekreacyjnym.
Ważnym akcentem basenu rekreacyjnego oprócz urządzeń do hydromasażu będzie brodzik dla dzieci o głębokości 40 cm. i powierzchni około 36 m2. W części basenowej umiejscowiono także salę bufetową z której będzie można przejść na wyższą kondygnację do strefy odnowy biologicznej w której także będzie niewielki bufet. Powierzchnia hali basenowej wyniesie około 1520 m2.
Niewiele mniej bo ok. 1200 m2 będzie miała sala treningowa z widownią, mieszcząca pełnowymiarowe boisko do piłki ręcznej lub przy innym podziale powierzchni - trzy boiska do siatkówki lub badmintona. Znajdzie się tam również ścianka wspinaczkowa o wysokości 9 metrów i powierzchni ok. 200 m2.
Główna arena hali, dedykowana przede wszystkim takim dyscyplinom zespołowym jak piłka ręczna, siatkówka czy futsal, po wprowadzonych do projektu zmianach pomieści 3023 widzów. W jej otoczeniu zaprojektowano m.in. szatnie (osobne dla piłki ręcznej, osobne dla piłki siatkowej), salę konferencyjną, kilka pokoi trenerskich, powierzchnie magazynowe, a także niewielką salę rozgrzewkową o powierzchni około 210 m2.
W bezpośrednim otoczeniu hali oprócz parkingów zaprojektowano elementy małej architektury i zieleń, na dachu obiektu przewidziano miejsce na instalację fotowoltaiczną, a na elewacji południowej - na telebim.
Dostępność do obiektu dla kibiców za pośrednictwem trzech wejść będzie jednakowa zarówno od strony ulicy Kusocińskiego jak i Solskiego. Cały obiekt dostosowany będzie dla osób niepełnosprawnych (m.in. odpowiednie podjazdy, kilka wind czy wydzielone miejsca na widowni i na parkingach).
Fot. Mielec.pl