Powiat Rzeszowski
Adam Dziedzic - kandydat do Sejmu
Karol Ożóg - kandydat do Sejmu RP

Minister Emilewicz odwiedziła Digi Glass Factory

Opublikowano: 2018-10-15 07:51:04, przez: admin, w kategorii: Firmy

JASIONKA. W piątek (12 października 2018) w Inkubator Technologiczny Podkarpackiego Parku Naukowo-Technologicznego Aeropolis w Jasionce odwiedziła Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii.

Od lewej Jacek Siudyba, Jadwiga Emilewicz i członek zarządu województwa Stanisłąw Kruczek

Od lewej Jacek Siudyba, Jadwiga Emilewicz i członek zarządu województwa Stanisłąw Kruczek

 

Mariusz Bednarz, prezes Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego SA, która zarządza Parkiem i Inkubatorem przypomniał, że w tej chwili w PPNT jest 47 firm, które zapewniają 6 tys. miejsc, a zainwestowały 2,5 mld zł. Natomiast w inkubatorze 56 firm zatrudnia ponad 600 osób.

Minister Jadwiga Emilewicz stwierdziła, że rząd musi spłacić dług i zrealizować testament Eugeniusza Kwiatkowskiego, wicepremiera z czasów II RP.

 

- Wyzwaniem będzie tworzenie warunków inwestycyjnych ze strony burmistrzów prezydentów. My ze strony rządu daliśmy narzędzia do tego, np. cała Polska jest „specjalną strefą ekonomiczną”. Nowa ustawa o innowacyjności daje większe możliwości odliczeń podatkowych za prowadzenia prac badawczo-rozwojowych. Ale muszą być dobrzy partnerzy w samorządzie.

 

Minister Emilewicz odwiedziła halę, w której produkcję prowadzi Digi Glass Factory. Jeden z jej założycieli Jacek Siudyba, jest inżynierem, pochodzi z Krakowa. Zdecydował się jednak na prowadzenie biznesu na Podkarpaciu.

 

- Bez parku nie dokonalibyśmy tego. Moglibyśmy zbudować gdzieś indziej, ale park nam daje podparcie logistyczne, promocyjne, prawne – mówi Jacek Siudyba. - Jesteśmy też lepiej postrzegani przez potencjalnych kontrahentów na targach.

 

Produkt Digi Glass Factory to elektroniczne żaluzje: Kilka warstw szyb poprzekładanych jest polimerem, pozwalają zatrzymywać światło słoneczne wpadającve do pomieszczeń, można je także wykorzystać do pozyskiwania ciepła.

 

 

Rekrutacja na studia WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP
Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości