Powiat Rzeszowski
Adam Dziedzic - kandydat do Sejmu
Karol Ożóg - kandydat do Sejmu RP
Jerzy Borcz - kandydat do Sejmu

BSH w Rzeszowie (dawny Zelmer): Nowe produkty, ale i zwolnienia

Opublikowano: 2018-10-05 14:41:31, przez: admin, w kategorii: Firmy

RZESZÓW, ROGOŹNICA. Wahania na rynku sprzętu AGD.

Fot. Zelmer

Fot. Zelmer

 

BSH w Rogoźnicy – BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego Sp. z o.o. Oddział w Rzeszowie to dawny Zelmer, mieszczący się w hali w Rogoźnicy (teren Podkarpackiego Parku Naukowo-Technologiczny Aeropolis).

Dziś (piątek, 5 października 2018 r.) Andrzej Maślak, rzecznik BSH w Polsce o aktualnych działaniach produkcyjnych w fabryce BSH w Rogoźnicy.

Trwają prace związane ze zmianą tradycyjnego portfolio na nowoczesne, zdigitalizowane produkty małego AGD. Rozpoczyna się rozruch produkcji ekspresów do kawy pod marką Tassimo, wytwarzane dotychczas przez inne zakłady BSH w Europie. Ekspresy do kawy Tassimo są sprzedawane z sukcesem na rynkach całej Europy i Ameryki Północnej, gdzie cieszą się uznaniem. Zakład w Rogoźnicy w dalszym ciągu koncentrować się będzie na produkcji odkurzaczy i sprzętu kuchennego.

- W związku z procesem przekształcania naszego portfolio produktowego z tradycyjnego na zdigitalizowane, w zakładzie występują wahania bieżących zamówień na produkty AGD, które widoczne będą również w przyszłym roku – informuje Andrzej Maślak. - Oznacza to konieczność likwidacji około 75 stanowisk. Pracownicy otrzymają świadczenia ustawowe oraz możliwość skorzystania z dodatkowego pakietu odpraw i wsparcia, zawierającego między innymi pomoc w poszukiwaniu nowej pracy.

Na rok 2020 firma planuje uruchomienie linii produkcyjnych nowoczesnych, autonomicznych robotów odkurzających, które firma BSH zaprezentowała po raz pierwszy we wrzeniu br. na targach elektroniki użytkowej IFA w Berlinie. Poza marką Zelmer w zakładzie w Rogoźnicy produkowane jest małe AGD pod markami globalnymi Bosch i Siemens.

 

 

 

Rekrutacja na studia WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP
Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości