Powiat Rzeszowski
Adam Dziedzic - kandydat do Sejmu
Karol Ożóg - kandydat do Sejmu RP

Dla kogo tytuł Innowatora Podkarpacia 2018?

Opublikowano: 2018-08-16 11:54:35, przez: admin, w kategorii: Biznes

PODKARPACKIE. Na przełomie listopada i grudnia br. w Inkubatorze Technologicznym Aeropolis w Jasionce zostaną wręczone honorowe tytuły Innowatora Podkarpacia 2018, przyznawane od kilkunastu lat mikro, małym i średnim firmom z Podkarpacia, które odnoszą sukcesy w opracowywaniu lub wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań produktów, usług i technologii.

Nagrodę w kategorii małych przedsiębiorstw otrzymała firma ML System. Na zdjęciu Dawid Cycoń, prezes firmy. Fot. RARR

Nagrodę w kategorii małych przedsiębiorstw otrzymała firma ML System. Na zdjęciu Dawid Cycoń, prezes firmy. Fot. RARR

 

Splast, Polimarky, D.A. Glass, Borimex, ML System, Sierosławski Group, Meble.pl, PrimeBit Studio, Bama Logistic - to tylko kilka z wielu podkarpackich firm, które w ciągu kilkunastu lat zostały wyróżnione prestiżowym tytułem Innowatora Podkarpacia.

- Celem organizowanego od 1999 roku konkursu jest promocja innowacyjności w działalności gospodarczej, wspieranie rozwoju firm poprzez promowanie przedsiębiorstw wdrażających innowacyjne rozwiązania, poprawa wizerunku regionu i jego firm poprzez promocję dobrych przykładów oraz zachęcanie firm do poszukiwania nowych rozwiązań technologicznych, wprowadzania stosownych zmian w wewnętrznej organizacji pracy i podejmowania szkoleń w tym zakresie - wyjaśnia Grzegorz Tabisz, kierownik Centrum Transferu Technologii i Innowacji w Rzeszowskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A.

Firmy oceniane będą w dwóch etapach

Konkurs przeznaczony jest dla mikro, małych oraz średnich przedsiębiorstw, które posiadają siedzibę na terenie województwa podkarpackiego i odnoszą sukcesy w opracowywaniu lub wdrażaniu innowacyjnych rozwiązań produktów, usług i technologii, które. Nagrody przyznawane są w trzech kategoriach: mikro, małe i średnie firmy.

Aby zgłosić firmę do konkursu wymagana jest wypełniona i podpisana przez osobę uprawnioną do reprezentacji firmy deklaracja uczestnictwa w konkursie oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych.

Rekrutacja na studia WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP

Konkurs realizowany jest w dwóch etapach. W pierwszym etapie uczestnicy konkursu, którzy spełnili wymogi zawarte w regulaminie, otrzymają z Biura Konkursu przygotowane arkusze prezentacji firmy.

W drugim etapie zostanie przeprowadzona wizytacja w formie audytu technologicznego. Jej celem będzie sprawdzenie informacji podanych w wypełnionych wcześniej materiałach konkursowych oraz uzyskanie dodatkowych informacji niezbędnych do oceny stopnia innowacyjności promowanej w ramach konkursu technologii czy rozwiązania. Wizytacja jest przeprowadzana przez audytorów - ekspertów wyznaczonych przez RARR S.A.

Po zakończeniu ostatniego audytu, na zebraniu audytorzy dokonają oceny wyników prowadzonych audytów technologicznych. Na podstawie arkuszy ocen oraz opinii audytorów wyłoniona zostaje grupa przedsiębiorstw nominowanych do oceny przed komisją konkursową. Następnie, w trakcie posiedzenia komisji konkursowej audytorzy zaprezentują każdą z nominowanych firm i na tej podstawie komisja wyłoni laureatów (po jednym z każdej kategorii) do Nagrody Innowator Podkarpacia 2018. Dodatkowo komisja może przyznać wyróżnienia dla nominowanych firm.

Innowator Podkarpacia promuje podkarpacki firmy

- Wierzymy, że dzięki idei konkursu uda nam się wypromować podkarpackie firmy oraz Podkarpacie jako region dysponujący wyjątkową myślą technologiczną, oferujący produkty o wysokim światowym standardzie – przyznaje Grzegorz Tabisz.

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu można uzyskać w siedzibie RARR S.A. w Rzeszowie, Centrum Rozwoju Przedsiębiorczości – Centrum Transferu Technologii i Innowacji, ul. Szopena 51 lub pod nr tel. (17) 86 76 233 jnamieta@rarr.rzeszow.pl oraz tel. (17) 86 76 274 dpilat@rarr.rzeszow.pl.

Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości

Regulamin oraz dokumenty konkursowe dostępne są na stronie internetowej www.rarr.rzeszow.pl. Termin składania zgłoszeń: 17 sierpnia 2018r. Udział w konkursie jest bezpłatny. Konkurs realizowany jest w ramach projektu Enterprise Europe Network.

Do udziału w XIX edycji konkursu Innowator Podkarpacia zaprasza Rzeszowska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. pod patronatem Marszałka Województwa Podkarpackiego, Wojewody Podkarpackiego oraz Rektora Politechniki Rzeszowskiej im. I. Łukasiewicza.