Sadowniczo-Szkółkarski Zakład Doświadczalny sp. z o.o. z Albigowej
Wieś Albigowa k. Łańcuta: w czasach przedwojennych była tu stadnina koni, która należała do Ordynacji Potockich, gdzie od lat prowadzona była hodowla tych zwierząt. Obecnie jest to własność prywatna.
Do oglądania jest dużo, np. rządcówka z 1927 r. z salami na poziomie muzealnego wyposażenia, prywatne muzeum powozów z kilkudziesięcioma zabytkami z XIX i XX wieku, pojazdy wojskowe z I połowy XX wieku oraz wojskowa kuchnia polowa na chodzie czy unikalne stado dzikoświń.
Obecnie gospodarstwo - członek Klastra Podkarpackie Smaki - liczy 207 ha, z czego m.in. sady jabłoniowe zajmują 30 ha, sady wiśniowe 40 ha, sady gruszowe 6 ha, szkółki i mateczniki 10 ha, plantacje: porzeczki czarnej 30 ha, aronii 45 ha, derenia jadalnego 4 ha.
Uprawa derenia ma tu tradycje jeszcze XIX-wieczne, pierwsze derenie zostały zasadzone w okolicach plebani, gdzie z dojrzałych owoców wytwarzano powidła i właśnie nalewkę. Albigowa jeszcze przed II wojną światową słynęła z produkcji nalewek i likierów. DERENIÓWKA BASK - popularna nalewka z derenia - „dereniówka”, swoją pełną nazwę wzięła od najsłynniejszego ogiera czystej krwi arabskiej, który urodził się w Albigowej w 1956 r.