Powiat Rzeszowski
Adam Dziedzic - kandydat do Sejmu
Karol Ożóg - kandydat do Sejmu RP
Jerzy Borcz - kandydat do Sejmu

Wojsko kupiło powojskowe budynki w Dębicy

Opublikowano: 2017-12-19 08:52:35, przez: admin, w kategorii: Samorządy

DĘBICA. Budynki opuszczone przez uczelnie na powrót zajmą żołnierze.

Pułkownik Krzysztof Kołb-Sielecki i burmistrz Mariusz Szewczyk

Pułkownik Krzysztof Kołb-Sielecki i burmistrz Mariusz Szewczyk

 

W piątek (15 grudnia 2017), burmistrz Dębicy Mariusz Szewczyk podpisał akt notarialny sprzedaż siedmiu budynków przy ul. Kościuszki, w których 15 lat temu mieściła się jednostka wojskowa, a później siedziba Uniwersytetu Ekonomicznego.

Budynki zakupione zostały przez Ministerstwo Obrony Narodowej Rejonowy Zarząd Infrastruktury w Lublinie, który reprezentowany był przez pułkownika Krzysztofa Kołb-Sieleckiego. Kiedyś mieścił się tam 3 Pułk Saperów, teraz będzie 3. Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej (dębicki Batalion).

Rekrutacja na studia WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP

Kilkanaście dni wcześniej budynki zostały zwrócone miastu przez Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, który użytkował obiekty przez kilkanaście lat. Dzięki sprzedaży, do budżetu miasta wpłynęło 3,7 mln złotych.

Budynki przeznaczone zostaną na siedzibę wojsk i dowództwa całego Batalionu Obrony Terytorialnej.

- Ta lokalizacja będzie służyła brygadzie do prowadzenia szkoleń naszych żołnierzy nie tylko z samej Dębicy i okolic, ale również z całego Podkarpacia. Będzie to pewnego rodzaju centrum szkoleniowe brygady. Żołnierzy będzie więc dużo więcej niż rzeczywista liczba członków brygady - powiedział pułkownik Arkadiusz Mikołajczyk dowódca 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości

Wojskowi przejmują też położone w tym samym miejscu inne „powojskowe” obiekty, m.in. zlikwidowanego Kolegium Języków Obcych i biblioteki pedagogicznej.