Powiat Rzeszowski
Adam Dziedzic - kandydat do Sejmu
Karol Ożóg - kandydat do Sejmu RP

Sadzonki drzew miododajnych dla pszczelarzy

Opublikowano: 2017-11-08 11:00:00, przez: admin, w kategorii: Edukacja ekologiczna

PODKARPACKIE. Inwestycja w bioróżnorodność.

 

Trwa prowadzona przez samorząd województwa podkarpackiego kampania edukacyjna „Rola pszczół miodnych w zachowaniu bioróżnorodności w rolnictwie”, dofinansowana ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie.

 

W tym roku w jej w ramach kupionych zostało 6 tysięcy sadzonek lip i klonów, czyli drzew miododajnych. W sobotę (4 listopada 2017) Lucjan Kuźniar, członek zarządu województwa podkarpackiego, rozdawał sadzonki przedstawicielom Kół Pszczelarskich należących do Wojewódzkim Związku Pszczelarzy w Rzeszowie. Zainteresowanie akcją było duże, pszczelarze są świadomi, że wzrost liczby drzew miododajnych zapewni lepsze warunki rodzinom pszczelim, pozytywnie wpłynie też na bioróżnorodność pożytków.

 

Rekrutacja na studia WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP

Samorząd województwa prowadzi kampanię od trzech lat, łącznie w tym czasie zakupionych zostało prawie 12 500 tys. drzewek. W latach wcześniejszych rozdawane były także akcje.

 

- Życzę żeby wszystkie drzewa się przyjęły, żeby owocowały i dawały pożytki miododajne dla waszych pasiek i przyszłych pokoleń – mówił Lucjan Kuźniar. .

 

Przy wręczaniu obecni byli także Bogusław Kida, wiceprezes WFOŚiGW w Rzeszowie oraz Tadeusz Dylon, prezes Wojewódzkiego Związku Pszczelarzy w Rzeszowie.

Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości

 

 

Artykuł powstał w ramach „Kampanii informacyjno-promocyjnej związanej z ochroną środowiska oraz edukacją ekologiczną w ramach programu Podkarpacki Naturalny Wypas II”, sfinansowanego ze środków Samorządu Województwa Podkarpackiego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie

Więcej o: ekologia, pszczelarstwo, Związek Pszczelarzy, samorząd województwa