Powiat Rzeszowski
Adam Dziedzic - kandydat do Sejmu
Karol Ożóg - kandydat do Sejmu RP
Jerzy Borcz - kandydat do Sejmu

Firmy sponsorują konkurs informatyczny dla uczniów

Opublikowano: 2012-03-26 15:00:05, przez: admin, w kategorii: Firmy

PODKARPACKIE. We wtorek (27 marca) drużyny młodych informatyków zmierzą się w Konkursie Informatycznym, organizowanym przez placówki naukowe z Rzeszowa: Akademickie Liceum Ogólnokształcące, Wyższą Szkołą Informatyki i Zarządzania oraz Szkołę Matematyczno-Informatyczną.

Fot. WSIiZ

Fot. WSIiZ

 

Rekrutacja na studia WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP

Już jutro w Centrum Edukacji Międzynarodowej WSIiZ w Kielnarowej kilkanaście 3–osobowych drużyn rywalizować będzie o nagrody w Konkursie Informatycznym. Konkurs będzie składać się z dwóch etapów: części sprawdzającej wiedzę teoretyczną oraz umiejętności praktyczne uczestników.

Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości

Uczniowie rozszyfrują m.in. zagadki z zakresu informatyki śledczej, dotyczące między innymi szyfrowania informacji. W tych zmaganiach uczniowie wykorzystają systemy informatyczne stosowane przez jednostki dochodzeniowe, wojsko oraz wywiad.

W roli sponsorów, w przeprowadzenie konkursu zaangażowały się rzeszowskie firmy informatyczne, między innymi Ideo Sp. z o.o., a także Klaster IT zrzeszający kilkanaście podmiotów z branży teleinformatycznej. Dzięki ich wsparciu, dla zwycięzców konkursu przewidziano atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Jak powiedział Wojciech Materna, prezes Stowarzyszenia Informatyka Podkarpacka, inicjatora i koordynatora Klastra IT – celem przedsięwzięcia jest docenienie wysiłków ambitnej młodzieży.

- Nasz region dysponuje dużym potencjałem w postaci wielu uzdolnionych młodych ludzi. Chcemy ich mobilizować oraz wspierać, ponieważ to swego rodzaju inwestycja w rozwój branży IT na Podkarpaciu – dodał Wojciech Materna.