Powiat Rzeszowski
Adam Dziedzic - kandydat do Sejmu
Karol Ożóg - kandydat do Sejmu RP
Jerzy Borcz - kandydat do Sejmu

Ruszyły cykliczne spotkania „Rzeszowski GameDev”

Opublikowano: 2017-02-02 10:37:09, przez: admin, w kategorii: Biznes

RZESZÓW. We wtorek 31 stycznia 2017 w Estrada Caffe w Rzeszowie odbyło się pierwsze w tym roku spotkanie „Rzeszowski GameDev” w ramach inicjatywy „Gry Z Podkarpacia”.

Spotkanie było też okazją do rozegrania turnieju. Fot. Mat. prasowe

Spotkanie było też okazją do rozegrania turnieju. Fot. Mat. prasowe

 

To kontynuacja ubiegłorocznych, spotkań„Twórz, inwestuj, graj razem z nami!”. Chodzi o przyciągnięcie twórców gier mobilnych, komputerowych i internetowych: programistów, grafików, ekspertów od animacji czy też osoby zajmujące się promocją.

Rekrutacja na studia WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP

Eventy, które odbyły się w minionym roku (najpierw w pubie Mikrofon, a następnie w Estrada Caffe) spotykały się z pozytywnym odbiorem i zainteresowaniem. Naszymi prelegentami byli m.in. przedstawiciele firmy G2A, oraz podkarpaccy twórcy gier: firma OMG Development Studio, M&P Agencja Interaktywna oraz wiele innych.

„Gry z Podkarpacia” to także portal z recenzjami produkcji rodzimych. Można tam wysłać namiary na swoją produkcję, która zostanie zrecenzowana. na stronie gryzpodkarpacja.pl.

Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości

Pomysłodawcy – przede wszystkim Michał Ręczkowicz, prezes PrimeBit Games i PrimeBit Studio planują także zorganizować na Podkarpaciu konferencję gamingową.

Organizatorem inicjatywy Gry z Podkarpacia jest PrimeBit Games, partnerem projektu są firmy Microsoft Polska oraz Minimob, patronem medialnym - Ever Press, EventLista, GospodarkaPodkarpacka.pl, DobreSzkolenie.com, Super Nowości.

Kolejne spotkanie za miesiąc.