Powiat Rzeszowski
Adam Dziedzic - kandydat do Sejmu

Krośnieńskie Spotkania Teatralne - edycja jesienna 2016

Opublikowano: 2016-10-25 22:06:01, przez: admin, w kategorii: Kultura

KROSNO. Od 3 listopada w Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza odbywać będzie się jesienna edycja Krośnieńskich Spotkań Teatralnych 2016.

Krośnieńskie Spotkania Teatralne - edycja jesienna 2016

 

Program:

 

3 listopada 2016 (czwartek) godz.19.00

Pół Na Pół - na podstawie sztuki Jordiego Sáncheza i Pepa Antóna Gómeza

Reżyseria: Wojciech Malajkat

Obsada: Piotr Polk i Piotr Szwedes

 

„Matka jest tylko jedna, to czasem o jedna za dużo”. Dwóch przyrodnich braci, Robert i Dominik, zupełnie serio rozważa na ten temat. Realizacja ich życiowych planów i marzeń stoi pod znakiem zapytania, dopóki... żyje ich matka. Wbrew pozorom bracia nie są wcale bezdusznymi potworami czyhającymi na śmierć biednej matki staruszki. Rzeczywistość przedstawiona we współczesnej hiszpańskiej komedii jest o wiele bardziej skomplikowana, a historia relacji łączącej braci z matką jest opowiedziana w sposób przewrotny i bardzo... śmieszny. Obok śmiechu sąsiadują też: napięcie i groza godne mistrza gatunku – Alfreda Hitchcocka.

 

Bilet 70 zł, ulgowy 60 zł, balkon 55 zł

 

5 listopada 2016 (sobota) godz. 19.00

Na czworakach - Tadeusz Różewicz

Reżyseria: Jerzy Stuhr

Obsada: Anna Karczmarczyk, Dorota Stalińska, Michał Breitenwald, Wojciech Chorąży, Andrzej Glazer, Wiesław Komasa, Maciej Kosmala, Krystian Łysoń, Jerzy Stuhr

Teatr Polonia, Warszawa

 

Jerzy Stuhr „Na czworakach” uczynił lata temu tematem swojej pracy magisterskiej. Dziś reżyseruje i interpretuje główną postać. Inteligent w swym poniżeniu i chwale. Jak sam mówi „Idea sztuki Różewicza zbiega się z moją sytuacją życiową, a zawsze taka zbieżność jest pociągająca twórczo, zwłaszcza jeśli stawia tę realną moją sytuację w świetle autoironii. Wielki Różewicz daje mi swą sztuką zakpić z siebie samego”.

 

Bilet 100 zł, ulgowy 90 zł, balkon 85 zł

 

8 listopada 2016 (wtorek) godz. 19.00

Calineczka dla dorosłych” - wg „Calineczki” Hansa Christiana Andersena

Adaptacja i reżyseria: Teatr Montownia i Teatr Papahema

Obsada: Adam Krawczuk, Marcin Perchuć, Rafał Rutkowski, Maciej Wierzbicki, Paulina Moś, Helena Radzikowska, Paweł Rutkowski, Mateusz Trzmiel

Teatr Montownia, Warszawa

 

Ośmioro aktorów, korzystając z różnych konwencji teatralnych, w zabawny, bezpretensjonalny sposób ujawnia to, co mimo, że oczywiste, przez wiele pokoleń było, jest i zapewne będzie upraszczane i infantylizowane. Środkami pozwalającymi na opowiedzenie „Calineczki dla dorosłych” są świeże spojrzenie na baśń Andersena, humor i lalki pozwalające w nieobsceniczny sposób ukazać dwuznaczność przygód małej bohaterki. Spektakl jest owocem spotkania dwóch teatrów niezależnych, dwóch pokoleń i dwóch teatralnych języków – dramatycznego i lalkarskiego.

 

Bilet 70 zł, ulgowy 60 zł, 55 zł

Spektakl dla widzów dorosłych

 

10 listopada 2016 (czwartek) godz. 19.00

Kolacja dla głupca - Francis Veber

Reżyseria – Wojciech Adamczyk

Obsada: Piotr Fronczewski, Krzysztof Tyniec, Marzena Trybała, Emilia Komarnicka, Tadeusz Borowski, Marek Lewandowski, Sławomir Holland

Teatr Ateneum, Warszawa

 

Pierre Brochant jest bogatym wydawcą i człowiekiem sukcesu. We wtorkowe wieczory ze swoimi kolegami urządza tytułowe „kolacje dla głupca” – konkursy, na które każdy z nich musi przyprowadzić wyjątkowego nieudacznika. Kiedy Brochant poznaje mało rozgarniętego księgowego z ministerstwa finansów, wydaje mu się, że wygraną na kolejnej kolacji ma już w kieszeni. Przypadek spowoduje, że sprawy przybiorą niekorzystny dla niego obrót.

Teatr Ateneum zagrał ten spektakl już ponad 850 razy. „Kolacja dla głupca” to ich repertuarowy hit, który cieszy się wśród widzów niezmiennym powodzeniem.

 

Bilet 100 zł, ulgowy 90 zł, balkon 85 zł

 

13 listopada 2016 (niedziela) godz. 16.00

Rekrutacja na studia WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP

O Krasnoludkach, Gąskach i Sierotce Marysi” - Martyna Lachman - inspirowane powieścią Marii Konopnickiej

Reżyseria / scenografia / kostiumy / ruch sceniczny: Iwona Jera

Obsada: Kamila Pieńkos, Anna Branny, Kamila Klimczak, Ewa Mitoń, Kaja Walden, Maciej Sajur, Przemysław Redkowski, Jakub Bohosiewicz, Marek Bogucki, Tomasz Lipiński, Katarzyna Litwin, Kosma Szyman, Artur Sędzielarz

Teatr Bagatela, Kraków

 

Zapraszamy widzów w wieku od lat 6 do 106 na muzyczną adaptację baśni o losach dzielnej sierotki Marysi. Historia walki o odzyskanie stada gąsek uprowadzonych przez chytrego lisa to także opowieść o poszukiwaniu własnego miejsca w świecie. Intrygę gmatwają, a następnie pomagają w jej rozplątaniu bardzo charakterne i przezabawne krasnoludki, bo:

Czy to bajka, czy nie bajka,

Myślcie sobie, jak tam chcecie.

A ja przecież wam powiadam:

Krasnoludki są na świecie!

 

Spektakl rodzinny – nie objęty karnetem

Bilet rodzinny 60 zł dla 5 osób, 52 zł dla 4 osób, 45 zł dla 3 osób, 30 zł dla 2 osób, bilet normalny 20 zł

 

 

20 listopada 2016 (niedziela) godz. 19.00

Nie strój zdobi nieboszczyka” - Herbert Berger

Reżyseria: Błażej Peszek

Obsada: Katarzyna Krzanowska, Jan Peszek, Błażej Peszek

Agencja Artystyczna Didaskalia

 

 

Bezbłędne aktorskie trio – Katarzyna Krzanowska, Jan Peszek, Błażej Peszek – w spektaklu „Nie strój zdobi nieboszczyka”, czyli swego rodzaju kontynuacji teatralnego przeboju „Pojedynek – zabawa w detektywa”, który gościł na XXXVI KST. Ona i On. I Pani Radczyni, która jest zamożna. I nieroztropnie umiera w nieodpowiednim momencie. A tak wygodnie żyło się koło niej i trochę jej kosztem. Bez Pani Radczyni świat się przewraca. Jest na to sposób. Zmartwychwstanie…

 

Bilet 60 zł, ulgowy 50 zł, 45 zł

 

 

22 listopada 2016 (wtorek) godz. 19.00

Wziołowstąpienie” Inscenizacja i reżyseria: Piotr Tomaszuk

Obsada:Piotr Tomaszuk, Rafał Gąsowski, Dariusz Matys, Mateusz Krzyżewski/Bartłomiej Olszewski, Monika Kwiatkowska, Sylwia Nowak

Teatr Wierszalin, Supraśl

 

„Wziołowstąpienie” to opowieść o Podlasiu – krainie, gdzie żyją jeszcze “wiary stare”, a szeptuchy i szeptuni szepczą swoje “zamowy” ze skutkiem potężniejszym niż gdzie indziej.

Spektakl przedstawia ludową wiarę w nadprzyrodzony dar i moc uzdrawiania ziołami. Stanowi tym samym rozwinięcie folklorystycznych zainteresowań teatru.

Historyczne, naukowe oraz literackie źródła pisane, a także źródła niepisane - przekazywane słowami „gminnej opowieści”, z pokolenia na pokolenie, a nade wszystko przekazy mistyczno-religijne oraz żywa tradycja współczesnej wsi podlaskiej - budują mityczną opowieść o przenikaniu się światów materialnego i niematerialnego, o holistycznej naturze wszechświata i człowieka, o nierozerwalnym związku człowieka z przyrodą, o mocy ziół i ludzkich niemocach, zamawianych szeptem podczas pełni Księżyca.

 

Bilet 50 zł, ulgowy 40 zł, balkon 35 zł

Spektakl dla widzów dorosłych

 

Karnet na spektakle wieczorne 400 zł

 

Sprzedaż biletów od 1 października 2016 w kasie RCKP

ul. Kolejowa 1

38-400 Krosno

Tel.: 13-4321898 w. 159

Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości

www.rckp.krosno.pl

sprzedaz.imprez@rckp.krosno