Powiat Rzeszowski
Adam Dziedzic - kandydat do Sejmu
Karol Ożóg - kandydat do Sejmu RP

Plany budowy rzeszowskich dróg i obwodnic

Opublikowano: 2016-09-12 10:02:07, przez: admin, w kategorii: Inwestycje

RZESZÓW, PODKARPACKIE. Kilkaset milionów złotych może trafić do Rzeszowa.

Fot. Virtus

Fot. Virtus

 

Rekrutacja na studia WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP

Jedno z działań unijnego Programu Operacyjnego Polska Wschodnia (konkretnie 2.2) zakłada budowę dróg wojewódzkich, które pozwolą wyprowadzić ruch z miast wojewódzkich.

Pierwszy konkurs został już ogłoszony, miasto Rzeszów pozyskało dotację na na dwie inwestycje - rozbudowę ulicy Sikorskiego (już rozpoczętą) i na połączenie ulicy Podkarpackiej z wezłem S19 w Kielanówce. W tym wypadku trwa przetarg, w ubiegłym tygodniu jeden z oferentów czyli firma Budimex oprotestował rozstrzygnięcie.

W październiku będzie kolejny nabór. Jak informuje dr Paweł Potyrański, dyrektor Wydziału Pozyskiwania Funduszy Urzędu Miasta Rzeszowa, tym razem miasto ma wnioskować o rozbudowę ulicy Podkarpackiej i połączenie Warszawskiej z Lubelską.

W I kwartale 2017 ogłoszony zostanie trzeci konkurs, tym razem do rozdania mają być oszczędności, powstałe przez tegorocznych naborach.

- Prawdopodobnie będzie sporo środków, jest przez to szansa na sfinansowanie obwodnicy południowej Rzeszowa i czyli połączenie ulic Podkrpackej z ulicą Sikorskiego - mówi Paweł Potyrański. - Potrzebne było ponad 200 mln zł dofinansowania. Musi być dokumentacja i złożony wniosek o wydanie ZRiD (zezwolenie na realizację inwestycji drogowej).

Oprócz tego jeszcze jedna droga jesy uwzględniona w planie transportowym połączenie ulic Warszwaskiej z Krakowską.

Oprócz Rzeszowa, o dotacje bedą starać się także inne miasta wojewódzkie oraz marszałkowie. Dlatego w ratuszu zapowiadają zintensyfikowanie prac.

Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości