Powiat Rzeszowski
Adam Dziedzic - kandydat do Sejmu
Karol Ożóg - kandydat do Sejmu RP

„Wzór na konkurencję” – drugi konkurs dla firm

Opublikowano: 2016-09-07 10:58:43, przez: admin, w kategorii: Biznes

5 września wystartowała druga edycja konkursu, w którym przedsiębiorcy z Polski Wschodniej mogą zdobyć do 100 tys. zł na przeprowadzenie audytu wzorniczego i stworzenie strategii wzorniczej.

Fot. Pixabay/CC0

Fot. Pixabay/CC0

 

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości rozdysponuje 5 mln zł. Wnioski przyjmować będzie do 5 października 2016 r.

 

- Odpowiednie wykorzystanie wzornictwa pozwala firmom skutecznie budować przewagę na rynku. Dlatego w Programie Polska Wschodnia nie mogło zabraknąć środków na ten cel – zaznaczył wiceminister rozwoju Adam Hamryszczak. – Wierzę, że przedsiębiorcy chętnie sięgną po oferowane im fundusze i dzięki nim skutecznie wprowadzą na rynek innowacyjne rozwiązania. Zyskają na tym nie tylko oni, ale i gospodarka makroregionu.

 

Konkurs dotyczy I etapu wsparcia oferowanego w działaniu 1.4. Wzór na konkurencję Programu Polska Wschodnia. Mogą wziąć w nim udział mikro-, małe i średnie przedsiębiorstwa z Polski Wschodniej.

 

Rekrutacja na studia WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP

Firmy mogą starać się o maksymalnie 100 tys. zł na przeprowadzenie z pomocą ekspertów audytu wzorniczego i opracowanie na jego podstawie strategii dalszych działań. Gdy ten etap zrealizują, mogą starać się o kolejne fundusze – do 3 mln zł na wdrożenie opracowanie strategii, czego rezultatem będzie wykreowanie i wprowadzenie na rynek innowacji. Konkurs dotyczący tego etapu wsparcia potrwa do 28 kwietnia 2017 r.

 

Pytania można przesyłać za pośrednictwem formularza kontaktowego dostępnego na stronie internetowej PARP w zakładce Centrum Pomocy PARP lub na adres poczty elektronicznej: info@parp.gov.pl i telefonicznie 22 432 89 91, 22 432 89 92, 22 432 89 93.

 

Linki:

Regulamin konkursu 

Dokumentacja konkursowa

Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości

Generator wniosków