Powiat Rzeszowski
Adam Dziedzic - kandydat do Sejmu
Karol Ożóg - kandydat do Sejmu RP

Dotacje na innowacje w Polsce Wschodniej po raz drugi

Opublikowano: 2016-08-03 13:57:54, przez: admin, w kategorii: Biznes

Druga edycji konkursu na stworzenie w Polsce Wschodniej innowacyjnych produktów na bazie wyników prac badawczo-rozwojowych cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Fot. Pixabay/CC0

Fot. Pixabay/CC0

 

Rekrutacja na studia WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP

Firmy złożyły 76 wniosków o wartości ponad 320,1 mln zł. Kto dostanie dotację, wiadomo będzie jesienią. Maksymalnie można otrzymać nawet 7 mln zł. W puli konkursu jest 135 mln zł.

– Wzrost innowacyjności gospodarki to nasz priorytet. Innowacje odgrywają pierwszoplanową rolę w budowaniu przewagi konkurencyjnej zarówno firm, regionów, jak i całych krajowych gospodarek. Właśnie dlatego tak silnie wspieramy przedsiębiorców w efektywnym wprowadzaniu na rynek nowatorskich rozwiązań – zaznaczył wiceminister rozwoju Adam Hamryszczak. – Realizacja projektów pomoże firmom rozwinąć skrzydła i wprawi w ruch zainwestowane pieniądze. Owocem tego będzie między innymi wzrost zatrudnienia.

Eksperci ocenią teraz zgłoszone projekty zgodnie z kryteriami przyjętymi przez Komitet Monitorujący POPW (niezależne ciało doradczo-opiniodawcze czuwające nad wdrażaniem programu).
Pod uwagę wezmą przede wszystkim innowacyjność zaproponowanego w projekcie produktu. Dofinansowanie  otrzymają rozwiązania innowacyjne co najmniej w skali kraju. Za innowacyjność o szerszym, europejskim zasięgu wnioskodawcom przysługiwać będą dodatkowe punkty. Ocenie zostaną poddane również m.in.: potencjał rynkowy produktu, opłacalność jego produkcji oraz planowane utworzenie miejsc pracy. Liczyć się będzie także pozytywny wpływ przedsięwzięcia na działalność gospodarczą członków powiązania kooperacyjnego, do którego należy wnioskodawca.

- Dofinansowaniem zostaną objęte projekty, które w największym stopniu spełnią postawione wymagania – powiedział Adama Hamryszczak.

W pierwszej edycji konkursu w poddziałaniu „Wdrażanie innowacji przez MŚP” wybrano 33 projekty. http://www.polskawschodnia.gov.pl/strony/wiadomosci/wdrazanie-innowacji-znamy-zwyciezcow-konkursu/

Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości