Powiat Rzeszowski
Adam Dziedzic - kandydat do Sejmu
Karol Ożóg - kandydat do Sejmu RP

Dofinansowanie na łącznik S19 z ulicą Podkarpacką

Opublikowano: 2016-07-28 17:56:56, przez: admin, w kategorii: Inwestycje

RZESZÓW. Osiem firm chce budować nową drogę.

Dofinansowanie na łącznik S19 z ulicą Podkarpacką

 

Umowę o dofinansowanie projektu pn. „Budowa DW na odcinku od skrzyżowania ul. Podkarpackiej z ul. 9 Dywizji Piechoty w Rzeszowie (DK19) do węzła Rzeszów- Południe (S19) prezydent Tadeusz Ferenc podpisał w czwartek (28 lipca 2016) w rzeszowskim Ratuszu. Chodzi o połączenie ulicy Podkarpackiej z południowym węzłem S19 Kielanówka (położonym na terenie Racławówki). Całkowity koszt projektu to ponad 108 mln zł, z czego 83 mln stanowi dofinansowanie z Unii Europejskiej (Program Operacyjny Polska Wschodnia).

 

Inwestycja zaczyna przyśpieszać. W czwartek w Zarządzie Dróg Miejskich nastąpiło otwarcie ofert.

 

- Wpłynęło 8 ofert od firm, które wpłaciły też wadium - mówi Piotr Magdoń, dyrektor MZD w Rzeszowie - Mamy nadzieję, że są poprawne.

 

Rekrutacja na studia WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP

W ratuszu liczą, że przetarg uda się rozstrzygnąć już w przyszłym tygodniu. Jeśli nie będzie żadnych odwołań i protestów, umowa z wykonawcą zostanie podpisana w ciągu 10 dni.

 

- Wykonawca mógłby wejść na plac budowy już 15 sierpnia - dodaje Piotr Magdoń.

 

Termin zakończenia inwestycji jest dość krótki. Miasto chce, aby stało się to już za rok. Chodzi m.in. o to, żeby zakończenie budowy łącznika nastąpiło równocześnie z oddaniem południowego węzła S19. Tę inwestycję z kolei prowadzi Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

 

W sumie powstać ma ponad 2,5 km nowej drogi. Przy okazji przebudowany zostanie również fragment łączący ul Przemysłową z ul. Podkarpacką. Ulica zyska jeszcze jedną jednię.

Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości

 

Sam łącznik przebiegać będzie zarówno przez tereny miejskie (2/3) i te należące do samorządu województwa. Droga będzie mieć dwie jezdnie. Po obu stronach chodniki i ścieżki rowerowe. Powstać ma również wiadukt.