Powiat Rzeszowski
Adam Dziedzic - kandydat do Sejmu
Karol Ożóg - kandydat do Sejmu RP
Jerzy Borcz - kandydat do Sejmu

Wkrótce startuje akcja „Bezpieczne wakacje”

Opublikowano: 2016-06-13 20:02:48, przez: admin, w kategorii: Region

PODKARPACIE. 13 czerwca w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim zebrał się Wojewódzki Zespół Zarządzania Kryzysowego - oceniono stan przygotować do letnich wakacji.

Fot. Pixabay/CC0

Fot. Pixabay/CC0

 

Jak oświadczyła po spotkaniu Ewa Leniart, wszystkie podległe jej służby są już gotowe do wakacyjnej akcji.

 

Jak co roku, nad bezpieczeństwem wypoczywających na Podkarpaciu dzieci i młodzieży, czuwać będą podkarpaccy policjanci i inspektorzy transportu drogowego, m. in. poprzez wzmożone patrole, kontrole autokarów wiozących dzieci na wypoczynek czy działania informacyjno-edukacyjne. O bezpieczeństwo na akwenach wodnych i w górach zadbają Bieszczadzki WOPR i Bieszczadzka Grupa GOPR.

 

W tym roku na zorganizowanie dzieciom i młodzieży wypoczynku wojewoda podkarpacki przeznaczy prawie 1 mln 735 tys. zł.

 

Dla dzieci z rodzin korzystających z pomocy społecznej oraz domów dziecka wypoczynek będzie w pełni finansowany. Na pomoc w tym zakresie wojewoda przeznaczy 1 mln 255 tys. zł. Dzięki tym środkom na kolonie i obozy wyjedzie z 160 gmin wyjedzie 1 109 dzieci i młodzieży oraz 69 wychowanków domów dziecka. Cześć z nich spędzi wakacje nad morzem w: Sarbinowie, Dąbkach, Gdyni, Jastrzębie Górze, a część będzie odpoczywać w górach (Lesku, Iwoniczu, Myczkowcach, Mszanie Dolnej, Nowym Łupkowie, Kościelisku, Krynicy Zdroju, Kielcach oraz na Roztoczu: w Hucie Różanieckiej, Szczebrzeszynie, Oleszycach i Zaklikowie.

 

Rekrutacja na studia WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP

480 tys. zł zostanie przeznaczone na dofinansowanie wypoczynku organizowanego przez stowarzyszenia i fundacje dla prawie 3 tys. dzieci. W ramach tej kwoty 91 tys. zł przeznaczono na dofinansowanie wypoczynku w miejscu zamieszkania (półkolonii) dla ponad 1 tys. dzieci.

 

- Na 10 czerwca br. zatwierdzono i umieszczono w bazie 90 form wypoczynku - informuje podkarpacki kurator oświaty Małgorzata Rauch - Skorzysta z nich ponad 3,5 tys. dzieci i młodzieży.

 

A dokładnie:

 

- 1 076 dzieci poniżej 10 roku życia,

- 2 671 dzieci i młodzieży powyżej 10 roku życia,

- 31 dzieci i młodzieży niepełnosprawnej .

Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości

 

W Kuratorium Oświaty w Rzeszowie działa też interwencyjna linia telefoniczna dla rodziców i uczniów: 728 832 622.