Park Naukowo-Technologiczny Dworzysko powiatu rzeszowskiego
Trwa nabór na studia na Politechnice Rzeszowskiej
Pożyczki obrotowe w Podkarpackim Funduszu Rozwoju

Zwycięzcy X Targów Żywności Tradycyjnej „Festiwal Podkarpackich Smaków” w Górnie

Opublikowano: 2016-06-13 10:38:36, przez: admin, w kategorii: Biznes

GÓRNO.

Zwycięzcy X Targów Żywności Tradycyjnej „Festiwal Podkarpackich Smaków” w Górnie  Zwycięzcy X Targów Żywności Tradycyjnej „Festiwal Podkarpackich Smaków” w Górnie
Zwycięzcy X Targów Żywności Tradycyjnej „Festiwal Podkarpackich Smaków” w Górnie

 

Komisja w składzie :

1) Janina Kamińska z-ca dyrektora Podkarpackiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego

2) Krzysztof Zieliński - Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Promocji Podkarpacia „Pro Carpathia”.

3).Krzysztof Ostrowski Z.M. „Smak Górno”,

4). Prof. Krupa Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie

5) Marcin Purgacz, Zespół Szkół Gospodarczych w Rzeszowie, ambasador marki Podkarpackie Smaki

6). Dorota Jamrozy kierownik Oddziału Wielofunkcyjnego Rozwoju Wsi i Żywności Wysokiej Jakości, Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego

7) Joanna Piróg, Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego

 

Do Konkursu zgłosiło się 160 wystawców z Województwa Podkarpackiego. Kapituła oceniała zgodnie z przyjętymi w Regulaminie Konkursu kryteriami:

1. Produkty zgłoszone w kategorii I „Produkt dopuszczony do obrotu” (firma) oceniane były pod względem:

 

1) sposobu prezentacji i estetyki podania

2) organoleptycznym

3) dostępności i rozpoznawalności produktu .

4) długości wytwarzania i historii produktu

5) oryginalności produktu

Maksymalna ilość przyznanych punktów - 25

 

2. Produkty zgłoszone w kategorii II „Produkt pretendujący do miana produktu tradycyjnego”

oceniane były pod względem:

 

1) sposobu prezentacji i estetyki podania

2) organoleptycznym

3) oryginalności produktu

4) tradycyjnego sposobu wytwarzania produktu

5) długości wytwarzania i historii produktu

 

Maksymalna ilość przyznanych punktów - 25

 

Po podsumowaniu punktów Kapituła przyznała następujące nagrody:

1. W kategorii „„Produkt dopuszczony do obrotu” (firma):

 

I miejsce . Leda Ser Leszek Jakimowicz Wólka Krowicka 113

za rolady serowe

 

II miejsce ZPH Baszpol – Sp.z.oo Adam Bała Grzegorzówka 6

za ciasteczka owsiano żytnie z żurawiną

 

III miejsce Zakład Mięsny Smak- Górno

II Ogólnopolski Konkurs dla Jednostek Samorządu Terytorialnego na Najbardziej Innowacyjny Energetycznie Samorząd – edycja 2022

za kiełbasiane tradycyjna z Górna

 

 

Wyróżnienia - Masarnia Osip Zygmunt Osip Wierzawice za prosiaka pieczonego z kaszą

- Zakład Przetwórstwa Mięsnego Szarek za udziec pieczony z kością

 

2. W kategorii „Produkt pretendujący do miana produktu tradycyjnego” laureatami zostali:

 

kategoria .I 1. miejsce Lucyna Cwynar za kozi ser sałatkowy

Wyróżnienie – Jolanta Augustyn - ser kozi z suszonymi pomidorami bazylią i czosnkiem niedźwiedzim

 

kategoria II 1. miejsce Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich z Trzebowniska

za Pierś z kaczki

Wyróżnienie – Smalisz Stanisława z Pysznicy za szynkę dworską

 

kategoria III. 1 miejsce Gospodarstwo Rolne Daniel Smoleń Królik Polski

za karp w szuwarkach

Wyróżnienie Kloc Mariola – ryba pod pierzynka

 

kategoria IV 1 miejsce Wrota Karpat Wschodnich za galaretkę z czarnej porzeczki

Wyróżnienie Fonfara Danuta za dżem z szarej renety

 

kategoria V.1. miejsce Stowarzyszenie Gospodyń Wiejskich Szkodnianki

za chleb na zakwasie z denka

Wyróżnienie Kazimiera Zawadzka z Matysówki za szczodroki z masłem

 

kategoria VI. 1 miejsce Naturalnie dla Ciebie Edyta Kisielewicz

za olej z dyni

Wyróżnienie Ochał Maria za masło z Kurdoniem

 

kategoria VII .1. miejsce Szot Maria za miód z mleczu

Wyróżnienie Pasieka Pszczelarska z Koziarni za miód nawłociiowy

 

kategoria VIII. 1 miejsce KGW Horyniec Zdrój za Lebodziankę z zacierką

Wyróżnienie Polit Danuta Jasionka za gołąbki ziemniaczane

 

kategoria IX.1. miejsce Gospodarstwo Agroturystyczne nad Sanem za nalewkę

z tarniny

Wyróżnienie Koło Emerytów i rencistów za nalewkę z kwiatu bzu

 

kategoria X.1. miejsce Sewierniak Anna z Lubeni za Tort fasolowy

Wyróżnienia Stowarzyszenie Koła Gospodyń Wiejskich z Wolicy Piaskowej

za opłatki wigilijne

 

 

Korzystamy z plików cookies i umożliwiamy zamieszczanie ich stronom trzecim. Pliki cookies ułatwiają korzystanie z naszych serwisów. Uznajemy, że kontynuując korzystanie z serwisu, wyrażasz na to zgodę.

Więcej o plikach cookies można dowiedzieć się na uruchomionej przez IAB Polska stronie: http://wszystkoociasteczkach.pl.

Zamknij