Powiat Rzeszowski
Adam Dziedzic - kandydat do Sejmu

Nowa książka o Beksińskim

Opublikowano: 2016-03-25 08:26:58, przez: admin, w kategorii: Kultura

SANOK. „Beksiński. Dzień po dniu kończącego się życia” Dzienniki. Rozmowy”.

Nowej książki o Beksińskim

 

W książce opublikowane zostały obszerne fragmenty dzienników Zdzisława Beksińskiego z lat 1993-2005, w których artysta bardzo szczerze, z charakterystycznym dla siebie poczuciem humoru i ironią opisuje otaczającą go rzeczywistość – ludzi, którzy przy nim byli i sprawy, które go zajmowały.

Rekrutacja na studia WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP

Uzupełnieniem dzienników jest rozmowa z wieloletnim przyjacielem artysty, Wiesławem Banachem, który ze zrozumieniem i empatią, opowiada o życiu, twórczości, rodzinie, rozterkach, światopoglądzie malarza. To właśnie jemu Zdzisław Beksiński powierzył cały dorobek swojego życia – zarówno artystycznego, jak i prywatnego. Dorobek, dzięki któremu chciał trwać jak najdłużej, długo po swojej śmierci.

14 kwietnia 2016 (czwartek), godz. 18:00 na Zamku Królewskim w Sanoku (Muzeum Historyczne) w Sali Gobelinowej odbędzie się Promocja nowej książki o Beksińskim „Beksiński. Dzień po dniu kończącego się życia” Dzienniki. Rozmowy” (Wydawnictwo Mawit Druk). Gośćmi spotkania będą współautorzy publikacji Jarosław Mikołaj Skoczeń i Wiesław Banach.

Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości

Książka do nabycia w kasie muzeum oraz w sklepie internetowym: http://sklep.muzeum.sanok.pl/index.php

Wstęp wolny