Festiwal Dziczyzny w Dworze Kombornia
KOMBORNIA Miesiąc luty to w Hotelach grupy Heritage Hotels Poland, do których należy Dwór Kombornia Hotel & SPA miesiąc Festiwalu Dziczyzny.
Fot. Pixabay/CC0
Podsumowaniem tego Festiwalu będzie Weekend z Dziczyzną, który w Dworze Kombornia zaplanowano na 26 - 28 lutego br.
Dlaczego Kombornia stawia na dziczyznę? - Niegdyś dziczyzna cieszyła się w polskiej kuchni wielkim powodzeniem. Szlachetny smak i niepowtarzalny aromat przygotowanych z niej potraw zachwycały najwybredniejsze podniebienia - podkreśla Ryszard Skotniczny, właściciel obiektu. - Obecnie mięso sarny, dzika, bażanta czy zająca zbyt rzadko gości na polskich stołach. Mało kto wie też o jego właściwościach zdrowotnych. Naturalny tryb życia sprawia, że mięso zwierzyny łownej charakteryzuje się najwyższą jakością, jest chude, wolne od chemii i nie uczula – dodaje.
Kuchnię myśliwską poprzez różne inicjatywy promuje także Polski Związek Łowiecki. Jest ona smakowita, aromatyczna i wykwintna. Pachnie lasem i grzybami. Niegdyś była dumą polskiego stołu, teraz uważana za produkt trudny w obróbce i mało dostępny.
W Dworze Kombornia można skosztować m.in. kwaśnej polewki z dziczyzną, czy piersi bażanta z pierożkami z tartych ziemniaków.
Wszystkie obiekty skupione w programie Heritage Hotels Poland przyjęły katalog 10 wartości, które podzielają i którymi kierują się w swojej codziennej działalności.
1. Gościnność spełniana z pasją
2. Przywracanie do życia historycznego dziedzictwa
3. Unikalność obiektu i jego historii
4. Kultura stołu miarą gościnności
5. W kuchni sezonowa i naturalna żywność
6. Zdrowy styl życia w harmonii z naturą
7. Promocja kultury i sztuki – historyczna rola polskiego dworu
8. Rozwój lokalnej społeczności zwłaszcza dzieci i młodzieży
9. Rzetelność w biznesie i w relacjach z pracownikami
10. Poszanowanie zwierząt i ochrona środowiska
Dorota Zańko