Powiat Rzeszowski
Adam Dziedzic - kandydat do Sejmu
Karol Ożóg - kandydat do Sejmu RP

Konwencja regionalna Prawa i Sprawiedliwości

Opublikowano: 2015-10-17 22:07:14, przez: admin, w kategorii: Polityka

RZESZÓW.

Konwencja regionalna Prawa i Sprawiedliwości

 

Ponad sto osób wzięło udział w sobotę (17 października 2015) w konwencji regionalnej Prawa i Sprawiedliwości, zorganizowanej w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie.

Rekrutacja na studia WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa
Krystyna Wróblewska - kandydatka do Sejmu RP

Marek Kuchciński omówił cały program PiS. Janina Sagatowska zapowiedziała wsparcie przy osiedleniu w Polsce Polaków ze wschodu. Piotr Babinetz zapowiedział, że po objęciu władzy przez PiS, budżet państwa nie będzie finansował takich filmów jak „Pokłosie”.

Witold Lechowski zapowiedział likwidację gimnazjów i przywrócenie ośmioklasowej podstawówki. Profesor Aleksander Bobko (kandydat na senatora) skrytykował zbyt dużą – w jego ocenie – liczbę uchwalanych przepisów. Dodał, że „PiS nie był pieszczochem środowisk akademickich, ale może się to zmienić”. Rafał Weber przypomniał niektóre rozwiażania wprowadzone w Stalowej Woli, np. 1000 złotych na becikowego. Mówcami byli Józefa Hrynkiewicz i Anna Schmidt-Rodziewicz.

Grażyna Szarama - kandydatka Prawa i Sprawiedliwości

Głos zabierali twż nie będąct kandydatami Jerzy Kwieciński (członek Narodowej Rady Rozwoju przy prezydencie) oraz marszałek województwa Władysłąw Ortyl.

Konwencję prowadził Adam Pęzioł (prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie).