Nowy Styl buduje fabrykę pod Jasłem
Zakończyły się przygotowania do budowy nowych obiektów.
Fot. Nowy Styl
Projekt pod nazwą „Innowacyjne technologie w przemyśle meblarskim - budowa nowoczesnego zakładu produkcyjnego w Nowy Styl Sp. z o.o. oraz wdrożenie innowacyjnych produktów na rynku europejskim”, realizowany jest w ramach Działania 4.4 – Nowe inwestycje o wysokim potencjale innowacyjnym Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka na lata 2007-2013.
Całkowity koszt inwestycji, wynosi ponad 105, 7 mln zł. Wartość unijnego dofinansowania, to prawie 40 mln zł – niemal 40% wartości projektu. Budowa ma potrwać do końca stycznia 2015 roku, inwestor chce jednak skrócić ten termin.
- W ramach projektu powstanie nowoczesny zakład produkujący meble biurowe – informuje Anna Kordecka-Myślińska z Nowego Stylu. - Innowacyjne technologie i rozwiązania informatyczne do obsługi zamówień maja pozwolić skrócić czas produkcji przy podwyższeniu jakości.
W zakładzie produkowany będzie pełny asortyment mebli biurowych. Meble będą powstawały zarówno w realizacjach standardowych, jak i na indywidualne zamówienie klienta.
Optymalizację usług zapewni uruchomienie dwóch linii produkcyjnych. Na tzw. linii wielkoseryjnej powstawać będą meble wykonywane w odpowiedzi na powtarzalne, katalogowe zamówienia. Tutaj wykorzystane zostaną standardowe wzory i ustalone wymiary.
Nowatorskim rozwiązaniem jest druga z linii, tzw. małoseryjna. Umożliwi ona realizację zamówień indywidualnych, a produkowane na niej meble zostaną w pełni dostosowane do oczekiwań klienta (elastyczny wybór kształtu czy wymiaru). Mówiąc metaforycznie, jeśli klient zamówi stół w nietypowej formie, np. serca, linia małoseryjna pozwoli spełnić jego życzenie.
Linia małoseryjna to pierwszy z wymiarów innowacyjności projektu. Jej drugim aspektem jest sprzężenie programów projektowych z cyfrowymi maszynami tworzącymi linie produkcyjne. Oznacza to, że klient może zaproponować swój indywidualny projekt, który po akceptacji zostanie automatycznie wyceniony. Oprócz kosztorysu, klient otrzyma informacje dotyczące czasu realizacji zamówienia. Takie rozwiązanie to szansa eliminacji typowych błędów. Co istotne, umożliwi ono także skrócenie czasu realizacji projektu aż 70-80%.
W nowej fabryce powstanie 90 nowych miejsc pracy, z czego połowa dla kobiet. Nowoczesny zakład będzie oczywiście dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych – zostanie wyposażony w specjalne m. in. windy i podjazdy.